Co to jest rozwiązywanie problemów? – porada .

Problemy to tylko możliwości …….

Dobre umiejętności rozwiązywania problemów mogą mieć ogromne znaczenie dla Twojej kariery.

Problemy są w centrum tego, co wielu ludzi robi w pracy każdego dnia. Niezależnie od tego, czy rozwiązujesz problem wewnętrzny czy zewnętrzny, wspierając tych, którzy rozwiązują problemy lub odkrywając nowe problemy do rozwiązania, problemy, które napotykasz, mogą być duże lub małe, proste lub złożone i łatwe lub trudne.

 

Szukaj porad dla swojego biznesu – http://www.firmy24h.pl/informacje/poradniki – to dzięki nim możesz poznać ciekawe metody rozwiania problemu.

 

Dowiedz się, jak rozwiązać swoje problemy.

Podstawową częścią roli każdego menedżera jest znalezienie sposobów na ich rozwiązanie. Tak więc bycie pewnym rozwiązywaniem problemów jest naprawdę ważne dla Twojego sukcesu. Wiele z tego zaufania wynika z posiadania dobrego procesu, który można wykorzystać, gdy zbliża się problem. Dzięki niemu możesz szybko i skutecznie rozwiązywać problemy. Bez tego twoje rozwiązania mogą być nieskuteczne lub utkniesz i nic nie zrobisz, z czasami bolesnymi konsekwencjami.

Istnieją cztery podstawowe kroki w rozwiązaniu problemu:

  1. Definiowanie problemu.
  2. Generowanie alternatyw.
  3. Ocena i wybór alternatyw.
  4. Wdrażanie rozwiązań.

 

Definiowanie problemu

Kluczem do dobrej definicji problemu jest zapewnienie, że poradzisz sobie z rzeczywistym problemem – a nie jego objawami. Na przykład, jeśli wydajność w Twoim dziale jest poniżej standardu, możesz pomyśleć, że problem dotyczy osób wykonujących pracę. Jeśli jednak spojrzysz nieco głębiej, prawdziwym problemem może być brak szkolenia lub nieuzasadnione obciążenie pracą.

Na tym etapie ważne jest również, aby spojrzeć na problem z różnych perspektyw. Jeśli poświęcisz się zbyt wcześnie, możesz skończyć z problemem, który w rzeczywistości jest rozwiązaniem. Rozważmy na przykład to stwierdzenie problemu: „Musimy znaleźć sposób dyscyplinowania ludzi, którzy wykonują pracę poniżej normy”. Nie pozwala to na odkrycie prawdziwych powodów słabych wyników.

Porady dla każdego – http://www.poradniki24h.pl/ – szukaj możliwości rozwiązania problemu

Zrozumienie złożoności

Gdy twój problem jest prosty, rozwiązanie jest zazwyczaj oczywiste i nie musisz wykonywać czterech kroków, które wcześniej opisaliśmy. Wynika z tego, że w przypadku bardziej formalnego podejścia problem może być złożony i trudny do zrozumienia, ponieważ istnieje sieć powiązanych ze sobą problemów.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele narzędzi, których możesz użyć, aby zrozumieć ten splątany bałagan! Wiele z nich pomaga stworzyć przejrzystą wizualną reprezentację sytuacji, dzięki czemu można lepiej zrozumieć, co się dzieje.

Diagramy powinowactwa świetnie nadają się do organizowania wielu różnych informacji w typowe tematy oraz do odkrywania relacji między nimi.

Innym popularnym narzędziem jest diagram przyczynowo-skutkowy.

Aby wygenerować realne rozwiązania, musisz mieć solidne zrozumienie tego, co powoduje problem. Korzystając z przykładu pracy standardu, diagramy przyczynowo-skutkowe uwypukliłyby, że brak szkolenia może przyczynić się do problemu, a także mogą wskazywać na możliwe przyczyny, takie jak przeciążenie pracą i problemy z technologią.

Gdy problem pojawia się w procesie biznesowym, tworząc schemat przepływowy, diagram systemów pomoże ci zobaczyć, jak różne działania i nakłady pasują do siebie. Często pomaga to zidentyfikować brakujący element lub wąskie gardło który powoduje twój problem.

Dość często to, co wydaje się być jednym problemem, okazuje się być całą serią problemów. Wracając do naszego przykładu, niedostateczna praca może być spowodowana niewystarczającymi umiejętnościami, ale nadmierne obciążenie pracą może również przyczyniać się do tego, podobnie jak zbyt krótkie terminy realizacji i słaba motywacja. Pewne techniki pomagają podzielić problem na mniejsze części, z których każda może zostać odpowiednio rozwiązana.

Procesy rozwiązywania problemów

Czterostopniowe podejście do rozwiązywania problemów, o których wspomnieliśmy na początku tego artykułu, będzie dobrze służyć w wielu sytuacjach.

Ale znalezienie problemu, ustalenie faktów, zdefiniowanie problemu, znalezienie pomysłu, wybór i ocena, planowanie, sprzedaż pomysłu i działanie. Kroki te opierają się na podstawowym procesie opisanym wcześniej i tworzą cykl wyszukiwania i rozwiązywania problemów, który nieustannie ulepsza Twoją organizację.

Dociekliwe zapytania mają wyjątkowo pozytywne podejście, pomagając rozwiązywać problemy, sprawdzając, co działa dobrze w otaczających je obszarach.

 

Kluczowe punkty

Korzystanie z ustalonych narzędzi i technik pomoże Ci poprawić podejście do rozwiązywania problemów, z którymi zmaga się Twój zespół i organizacja. Będziesz bardziej skuteczny w rozwiązywaniu problemów i dzięki temu osiągniesz więcej sukcesów w tym, co robisz. Co więcej, zaczniesz budować reputację kogoś, kto poradzi sobie z trudnymi sytuacjami, w mądry i pozytywny sposób.

Powiązane wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protected by WP Anti Spam