Imprezy muzyczne w Giżycku

Giżycko to jeden z najpopularniejszych kurortów wypoczynkowych w kraju, który ma do zaoferowania dużo więcej niż tylko piękne widoki i jeziora. W tym mazurskim miasteczku odbywają się bowiem bardzo ciekawe imprezy muzyczne.

Przez wielu turystów Giżycko nazywane jest stolicą polskiego żeglarstwa. Miasteczko położone jest bowiem pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin i zalicza się do głównych portów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Malownicza lokalizacja wśród jezior
oznacza więc niesłabnącą popularność wśród żeglarzy. Od ponad 20 lat mogą oni bawić się na Festiwalu Piosenki Żeglarskiej i Morskiej „Szanty”, który jest jednym z ciekawszych wydarzeń na Mazurach. Radosna i wesoła atmosfera oraz możliwość posłuchania najbardziej znanych szantowych przebojów są znakiem charakterystycznym tej imprezy.

W Giżycku, konkretnie w Twierdzy Boyen, odbywa się inna głośna impreza muzyczna – Mazury Hip-Hop Festiwal. To najstarszy w naszym kraju festiwal kultury hip-hopowej, którego pierwsza edycja odbyła się w 2002 roku. Grały na nim największe gwiazdy muzyki rap w Polsce, między innymi WWO, Tede, Peja, Molesta Ewenement, O.S.T.R., Paktofonika czy Grammatik.

A-3244_Giżycko,_kościół_ewangelicki_1Giżycko to prawdziwie muzykalne miasto, a kolejnym tego przykładem jest Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej I Kameralnej, który co roku odbywa się w zabytkowym Kościele Ewangelicko-Augsburskim. Pomysłodawcą i gospodarzem koncertów organowych był Ks. Janusz Jagucki, to dzięki niemu dziś w Giżycku występują sławni artyści z kraju i zagranicy. Warto dodać, że Giżyckie Koncerty Organowe zainaugurowano ponad 30 lat temu koncertem wybitnego polskiego organomistrza Józefa Serafina oraz Zespołu Muzyki Dawnej prowadzonego przez Kazimierza Piwkowskiego.

grafika:  pl.wikipedia.org

Polecamy blog o atrakcjach turystycznych nad jeziorami: www.jeziora24h.pl

Powiązane wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protected by WP Anti Spam