Nietypowe Hotele

Zbliża się okres urlopowy i moment kiedy trzeba zdecydować gdzie pojechać, jaka formę noclegów wybrać czy to ma być hotel, camping lub kwatera prywatna. Dla tych znudzonych typowymi miejscami noclegowymi istnieją mniej typowe hotele, które z pewnością zachwyca i zadziwia lokatorów.

Nie tylko za granicą są takie miejsca również w Polsce można znaleźć oferty noclegowe w nietypowych miejscach jednym z takich miejsc jest Kopalnia soli w Bochni, która oferuję pobyty nocne 250 m pod ziemią, organizowane w niezwykłej solnej scenerii, połączenie noclegu w nietypowym miejscu i niekonwencjonalnej, odbywającej się w godzinach nocnych, formy zwiedzania. Dzięki swojej odmienności takiego hotelu warto na długo przed wyjazdem dokonać rezerwacji gdyś może być oblegany szczególnie w sezonie.

Ciekawe hotele można znaleźć na stronie serwisu http://www.e-konferencje.pl/obiekty/.

Z pewnością wypoczynek w nietypowych hotelach pozostanie na długo w pamięci bowiem obiekty takie są same w sobie atrakcja turystyczną. Jednym z takich miejsc jest Cappadocia Cave Suites to hotel całkowicie wyżłobiony w skale znajduje się w centrum Parku Narodowego Göreme w Turcji. Pokoje w nim wyglądają jak przytulne jaskinie gdzie dominuje beż, idealnie wkomponowując się w kolor rzeźbionych kamiennych ścian. W ciągu dnia okoliczne krajobrazy zachęcają do przechadzki. Tu i ówdzie można się jeszcze natknąć na bizantyjskie klasztory i kościoły, które są wciąż zachowane w dobrym stanie. Pobyt w tym hotelu mogłaby być fajna przygodą szczególnie dla dzieci gdyś przybywając w nim mieli by wrażenie jak by się cofnęli do czasów kiedy to ludzie zamieszkiwali w jaskiniach.

Czy chociażbyście nocować na dworcu? Jest oczywiście i taka możliwość, Crowne Plaza to hotel znajdujący się w jednej z pierwszych stacji kolejowych w Indianapolis. Hotel oferuje ponad 270 pokoi, z czego część mieści się w odrestaurowanych wagonach pociągu. Wnętrze hotelu starano się dopasować do pierwotnego stylu zabytkowego budynku, używając takich materiałów jak marmur oraz dodając złote elementy. Atrakcją hotelu jest między innymi wielki stary zegar w restauracji oraz manekiny z białego szkła odziane w typowe dla tamtych czasów stroje imitujące podróżnych. Podobnych miejsc jest wiele jedne zachwycają położeniem, aranżacyjna lub rozmiarem jak First World Hotel, który jest kom­plek­sem Gen­ting Hi­gh­lands (Re­sorts World Gen­ting), się znajduję się on wśród tropikalnych lasów góry Ti­ti­wang­sana wysokości 1800 m w gó­rach. Jest największym hotelem na świecie, po­sia­da ponad 6110 pokoi dzięki czemu został on wpi­sa­ny do Księ­gi Re­kor­dów Gu­in­nes­sa. First World to nie tylko hotel na kompleks składa się również ogromna ga­le­rie han­dlo­we First World Plaza o po­wierzch­ni 46 tys. m2 liczne restauracje, bary i parki rozrywki. Do Gen­ting Hi­gh­lands do­stać się można także ko­lej­ką li­no­wą Gen­ting Sky­way o dł. 3,38 km, która jest naj­dłuż­szą gon­do­lą w Azji Po­łu­dnio­wo-Wschod­niej.

Warto się pokusić i spędzić chociaż jedną noc w nietypowym hotelu by zapewnić sobie niezapomniane wspomnienia i doznania które nie da zwykły hotel.

LA

Powiązane wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protected by WP Anti Spam