Miejsca na majówke

Zbliża się kolejny długi weekend i dla większości osób dylemat jak z niego skorzystać, gdzie pojechać, jak go uprzedzić? Majówka nad morzem w górach a morze wyjazd do ośrodka agroturystycznego, za granica czy w kraju?. Jest wiele możliwości.

W tym roku weekend majowy wypada bardzo korzystnie pod względem wolnych dni bowiem wystarczy wziąć 3 dni wolne w pracy aby w całości zebrać 9 dni na wypoczynek.

Opcje na wyjazd majowy jest wiele, można sprawdzić oferty biur podroży które specjalnie na ta okazje proponują kilkudniowe zagraniczne wyjazdy obiadowe gdzie w krótkim czasie można zwiedzić najciekawsze atrakcje turystyczne danego miejsca również można samemu taki wypad zaplanować wystarczy w wyszukiwarce internetowej wyszukać jakieś tanie linie lotnicze, które oferują przeloty niekiedy za kilaka dziesięć złoty w dwie strony, oraz  za bookować nocleg w hotelu na weekend w tym okresie hotele bardzo często przygotowują oferty specjalne jak już wszystko mamy ustalenie, warto samemu z przewodnikiem i mapą w rękach zwiedzić którąś z wybranych już wcześniej stolic europejskich.

Jedna z takich stolic warta do odwiedzenia jest Paryż gdzie w Luwrze znajdziecie największe jak i najbardziej znany budowy świata jak Łuk Triumfalny, Notre Damme, wieżę Eiffla światowe dzieła sztuki lub Rzym i Watykan gdzie można się cofnąć w czas i pouczyć starożytną historie. Nieco bliżej mamy Pragę, która jest najczęściej odwiedzana przez polaków lub Lwów zachęca sentymentalną podrożą po przeszłości oraz Berlin gdzie przy okazji można poczuć przedsmak lata w tamtejszym Tropical Islands. Pogoda w maju jest już łagodniejsza co sprzyja wycieczka obiadowym które są wówczas miej uciążliwe niż latem kiedy to wysoka temperatura powietrza jest dosyć uciążliwa, dlatego warto skorzystać z sprzyjających warunkach i gdzieś wyjechać.

Powiązane wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protected by WP Anti Spam